Logo

Biokominek to alternatywne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą zainstalować kominka tradycyjnego (brak przewodu kominowego lub brak wolnego przewodu kominowego), a chcieliby cieszyć się wizją żywego ognia.

Biokominki nie wymagają posiadania przewodu kominowego, wystarczy, iż w pomieszczeniu znajduje się system zwykły wentylacji. Biokominki dzięki nowoczesnemu wzornictwu – wykonane mogą być ze stali szlachetnej, hartowanego szkła, kamienia itp, które nadają wnętrzom niepowtarzalny wystrój. Biokominki są również źródłem ciepła, które wydziela się podczas spalania i mogą stanowić uzupełnienie ogrzewania w czasie chłodów. W biokominkach do spalania stosuje się specjalne biopłyny, które mogą  posiadać różne zapachy np. leśny, kawowy. 1 litr biopłynu wystarcza na 2-5 godzin palenia w zależności od intensywności użytkowania.

Kominki elektryczne są rozwiązaniem w przypadku braku przewodu kominowego czy też  sytuacji, w których względy techniczne i bezpieczeństwa nie pozwalają na budowę tradycyjnego kominka. Aby kominek zaczął działać wystarczy  podłączyć go do gniazdka elektrycznego. Kominki elektryczne w zależności od preferowanych stylów (kominki klasyczne, nowoczesne) stanowią nie tylko ozdobę każdego wnętrza, ale pełnią również funkcję grzewczą. W zależności od mocy mogą dogrzać pomieszczenie o powierzchni ok. 20 m2. Jeśli natomiast chcemy cieszyć się tylko wizją ognia, bez dogrzewania, wyłączamy grzałkę w kominku. Kominki elektryczne w zależności od modelu, mogą być sterowane za pomocą pilota. Można nim włączyć i wyłączyć kominek, regulować moc grzewczą, wysokość płomienia itp.

Dodatkowe informacje

Created by Sprajt